На сьогодні реєстрація суб'єктів підприємництва за однією адресою набула поширеного характеру. Відповідно до законодавства України, це явище є неприпустимим, адже здійснюється всупереч діючих норм — вважає ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві.

Згідно зі ст. 63 ПКУ, з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування чи об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Унесення реєстраційних даних про зареєстрованого суб’єкта господарювання до Єдиного державного реєстру за адресою, за якою платник фактично не перебуває та за якою зареєстровано ще десятки інших, завдає додаткових ризиків.

Тільки в Солом’янському районі м. Києва таких адрес існує близько двох десятків.

У зв’язку з різким ускладненням внутрішньополітичної ситуації, зростанням соціальної напруги в країні значна частина населення за власним бажанням або за необхідністю переїжджає до інших регіонів на проживання та намагається забезпечити свої родини матеріально. Одним із виходів є реєстрація суб’єктом господарювання та початок нового бізнесу.

Органи Міністерства доходів і зборів застерігають усіх, хто випадково може скористатися пропозицією отримати юридичну адресу в місцях масової реєстрації, від можливої загрози їх бізнес-іміджу та створення додаткових проблем у провадженні підприємницької діяльності.

Перелік адрес масової реєстрації суб'єктів господарювання розміщено на офіційному порталі Міністерства доходів і зборів України www.minrd.gov.ua на окремому банері «Адреси масової реєстрації» з визначенням відповідного регіону.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»