Сьогодні в.о. Президента України повернув зі своїм підписом Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення трансфертного ціноутворення» (законопроект було зареєстровано під № 4527 від 24.03.2014 р.). Коротко нагадаємо нововведення, що містяться в цьому законі.

По-перше, переноситься (хоча й заднім числом) строк подання першого звіту про контрольовані операції за період із 1 вересня по 31 грудня 2013 року. Тепер його потрібно буде подавати до 1 жовтня 2014 року замість 1 травня 2014 року. Як чинити щодо суб’єктів господарювання, які не подали звіт до 01.05.2014 р., наразі невідомо. Цілком можливо, що їх звільнять від відповідальності.

По-друге, змінено штрафні санкції за неподання звіту. Замість 5% від загальної суми контрольованих операцій платник податку повинен сплатити 100 розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. А в разі неподання документації, визначеної пп. 39.4.8 ПКУ, — десять мінімальних зарплат замість ста.

По-третє, у випадку самостійного коригування зобов’язань із податку на прибуток і ПДВ за результатами трансфертного ціноутворення штрафні санкції взагалі не застосовуються.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»