Фахівці Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) у листі від 13.03.2014 р. № 05-09/Н-399з-68 нагадали, що часткова оплата вартості путівки до санаторію вноситься до каси страхувальника за основним місцем роботи застрахованої особи, а в разі відсутності каси — через установу банку на транзитний рахунок органу Фонду за місцем обліку страхувальника (п. 4.13 Порядку отримання застрахованими особами та членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 25.02.2009 р. № 12, даліПорядок № 12).

Сума оплати часткової вартості путівки, унесена застрахованою особою до каси, має бути перерахована на транзитний рахунок робочого органу Фонду протягом трьох банківських днів після її внесення.

У разі порушення порядку видачі путівок, відповідно до вимог п. 6.2 Порядку № 12, сума витрат Фонду за путівки, які видані з порушенням названого Порядку, у тому числі невикористані, не береться до заліку та відшкодовується за рахунок страхувальника.

Водночас, згідно із ч. І ст. 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240 (даліЗакон № 2240), страхувальники в разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50% такої суми. За несвоєчасне повернення чи повернення не в повному обсязі страхових коштів відповідно до ч. І ст.ст. 21 і 22 названого вище Закону на страхувальників накладається штраф у розмірі 10% несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів. Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1% зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Крім цього в листі зазначено, що у зв'язку зі зверненнями страхувальників, що обслуговуються в органах Казначейства, про порушення встановлених строків перерахування сум оплати часткової вартості путівок і несвоєчасне повернення страхових коштів, що виникли в результаті затримок під час виконання платіжних доручень органами Казначейства, виконавча дирекція Фонду рекомендувала виконавчим дирекціям відділень Фонду (лист від 16.12.2013 р. № 01-16-3580), за наявності у страхувальників платіжних доручень або реєстрів платіжних доручень розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів із відміткою «Дата надходження», брати до уваги зазначені обставини під час застосування фінансових санкцій, передбачених ч. І ст. 30 Закону № 2240.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»