З початку червня транспортним засобам загальною масою понад 24 тонни або з навантаженням на вісь більше ніж 7 тонн рух більшістю автомобільних доріг загального користування по всій території України з 10.00 до 22.00 буде заборонено. Така інформація розміщена прес-службою Державного агентства автомобільних доріг.

Рішення про введення сезонного обмеження вже прийнято в Житомирський, Київській, Миколаївський, Черкаській і Чернігівській областях. Відповідні дорожні знаки та панно для інформування громадян у цих регіонах уже встановлено.

Дорожники пояснюють: висока температура повітря в літній період призводить до значного нагрівання асфальтобетонного покриття, через що погіршуються його міцнісні характеристики. Рух великовагового транспорту за таких умов призводить до катастрофічних руйнувань дорожнього полотна — появи колій і зсувів, утворення деформацій, і, як наслідок, — знищення цілих ділянок автодоріг.

Саме тому, починаючи з 1 червня, на більшості автомобільних доріг загального користування в усіх областях України буде введено сезонне обмеження руху — вантажівкам буде дозволено рух лише вночі, а вдень вони перебуватимуть на спеціальних стоянках і майданчиках відпочинку, зокрема поблизу об’єктів сервісу. Дотримання цих вимог жорстко контролюватиметься Укртрансінспекцією, Державтоінспекцією та дорожніми підприємствами.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»