Фахівці Міндоходів розглянули питання щодо подання новоствореним ФОП заяви про застосування спрощеної системи оподаткування за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 20.12.2011 р. № 1675 (даліЗаява), і ставки єдиного податку, установленої для І або ІІ групи, якщо державна реєстрація проведена в останні дні місяця (30 або 31 числа). І дійшли таких висновків.

Відповідно до пп. 298.1.2 ПКУ, зареєстровані в установленому порядку фізособи-підприємці, які до закінчення місяця, у якому відбулася державна реєстрація, подали Заяву й обрали ставку єдиного податку, установлену для І або ІІ групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Таким чином, новостворені фізичні особи — підприємці для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, установленої для І або ІІ групи, повинні подати Заяву до закінчення місяця, у якому відбулася державна реєстрація. Для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, установленої для І або ІІ групи, законодавчо не передбачено перенесення термінів подання Заяви для фізосіб-підприємців, які були зареєстровані в останні дні місяця.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»