ДПІ у Дарницькому районі ГУ Міндоходів у м. Києві інформує, що відповідно до норм Податкового кодексу платник єдиного податку в разі перевищення обсягу доходу, визначеного для його групи, із наступного календарного кварталу за заявою має можливість перейти до іншої групи.

Так, у разі перевищення обсягу доходу єдинником першої групи, за заявою ним може бути обрано ІІ, ІІІ чи V групу, або ж здійснено перехід на загальну систему оподаткування. Якщо платник єдиного податку другої групи, що отримав дохід понад 1 млн грн, то з наступного кварталу може перейти в ІІІ або V групу чи обрати загальну систему. Якщо перевищення обсягу доходу здійснено платником ІІІ групи єдиного податку, то останній може обрати лише п’яту групу чи загальну систему оподаткування. А єдинник п’ятої групи в разі досягнення обсягу доходу в понад 20 млн грн зобов’язаний здійснити перехід на загальну систему оподаткування.

Усі зазначені вище платники до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку в розмірі 15% і не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу, подають відповідну заяву про вибір групи.

Що стосується платників єдиного податку — юридичних осіб, то в разі допущення перевищення обсягу доходу в четвертій групі єдиного податку, за заявою можливий перехід на шосту групу, або ж обрання загальної системи оподаткування. А у випадку перевищення доходу, дозволенного для шостої групи, — із наступного кварталу така юридична особа зобов’язана перейти на сплату інших податків і зборів, установлених Податковим кодексом. Водночас в обох цих випадках сума перевищення оподатковуватиметься подвійним розміром тієї ставки єдиного податку, що застосовувалася юридичною особою.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»