Міндоходів у «ЗІР» повідомило, що сплата за кожним видом платежу та за кожним кодом виду сплати має оформлятися окремим документом на переказ. Це прямо вказано в п. 7 Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково чи надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.10.2013 р. № 609 (даліПорядок).

Список кодів видів сплати (які вказуються в полі «Призначення платежу») розрахункового документа наведено в додатку до згаданого Порядку.

Тож у разі оформлення однієї платіжки із зазначенням декількох кодів виплат у ній, найімовірніше, це буде розцінено як порушення вимог заповнення поля «Призначення платежу» — як наслідок, згідно з п. 8 Порядку вважатиметься, що платник податків сплачує грошове зобов'язання по коду виду сплати «101» (Сплата суми податків і зборів/єдиного внеску). Натомість борг зі сплати штрафу та пені так і залишиться непогашеним.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»