Мінсоцполітики своїм наказом від 06.05.2014 р. № 275 затвердило Порядок виплати одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов'язана з участю у масових акціях громадського протесту, що відбулися в період із 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року.

Зокрема документом передбачено, що допомога виплачується одному із членів сім'ї загиблого (померлого) учасника масових акцій громадського протесту за умови надання письмової згоди (у довільній формі) про виплату допомоги цій особі від інших членів сім'ї загиблої (померлої) особи. У разі відсутності згоди питання вирішується в судовому порядку.

Допомога виплачується одноразово в 100-кратному розмірі прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб на час виплати цієї суми (у 2014 році — 121800 грн).

Для отримання допомоги вповноважений представник сім'ї звертається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної в містах Києві та Севастополі державної адміністрації, структурного підрозділу з питань праці та соціального захисту населення виконавчого органу міської, районної у місті (у разі створення) ради (далі — органи соціального захисту населення) за місцем реєстрації проживання чи перебування з відповідною заявою, у якій зазначаються реквізити рахунку в уповноваженому банку, на який перераховуватиметься допомога. Також він має подати документи, перелік яких визначений п. 7 зазначеного Порядку.

Орган соціального захисту населення протягом 10 днів після подання заяви та документів призначає допомогу вповноваженому представнику сім'ї. Допомога перераховується на його банківський рахунок у п'ятиденний строк після надходження коштів на рахунок органу соціального захисту населення.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»