В оглядовому листі ВГСУ від 21.05.2014 р. № 01-06/662/2014 судді зазначили, що відповідно до ст. 116 Статуту залізниць України нарахування штрафу за несвоєчасну доставку вантажу здійснюється залежно від кількості повних прострочених діб, але не менше ніж двох. Водночас якщо вантаж не було вивезено одержувачем зі станції впродовж доби після одержання повідомлення про прибуття вантажу або якщо в цей самий термін одержувач не розкредитує перевізні документи на вантаж, який прибув, відповідний штраф не нараховується.

Судді також нагадали, що накладна є обов'язковою двосторонньою письмовою формою угоди на перевезення вантажу, що укладається відправником та залізницею, тому вантажоодержувач як суб'єкт відносин перевезення має право вимоги й до перевізника (залізниці), і до вантажовідправника.

Що стосується неправильних, неточних або неповних відомостей, зазначених у конкретній накладній, то за всю сукупність таких неправильних, неточних або неповних відомостей, зазначених у конкретній накладній, до вантажовідправника може бути застосовано лише один п'ятикратний розмір штрафу, як це передбачено ст.ст. 118, 122 Статуту залізниць України. Адже відповідно до ст. 122 Статуту залізниць України, за неправильно зазначені в накладній масу, кількість місць вантажу, його назву, код та адресу одержувача з відправника, порту, стягується штраф у розмірі згідно зі ст. 118 цього Статуту, тобто в розмірі п'ятикратної провізної плати за всю відстань перевезення

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»