З 22.05.2014 р. набирає чинності Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 06.05.2014 р. № 1243-VІІ.

Законом передбачено, що виплата пенсій пенсіонерам із числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 р. № 2262-XII, у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, на особливий період до Збройних сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту на час такої служби не припиняється.

Після звільнення зі служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на службу до дня демобілізації чи звільнення. Якщо новий розмір пенсії цих осіб буде нижчим за розмір, який вони отримували до повторного прийняття їх на службу, виплата їм пенсій здійснюється в розмірі, який вони отримували до призову чи прийняття на службу у зв’язку з мобілізацією, на особливий період.

Водночас зазначений порядок збереження, нарахування та виплати пенсій поширюється на пенсіонерів із числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, прийнятих на службу на посади начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ до підрозділів патрульної служби міліції особливого призначення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»