Фонд соцстраху в листі від 06.09.2013 р. № 04-29-2393 прояснив ситуацію: чи потрібно листок непрацездатності засвідчувати підписом головлікаря та печаткою лікувально-профілактичного закладу, що підтверджує дозвіл на видачу такого листка, коли працівник його оформлює за місцем своєї реєстрації, а не по місцю розташування місця роботи.

Отже, дозвіл головного лікаря, який засвідчується його підписом і круглою печаткою лікувально-профілактичного закладу, на отримання застрахованою особою листка непрацездатності за місцем реєстрації згідно з відміткою в паспорті, не потрібен.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування розглядає обставини щодо обслуговування застрахованої особи в медичному закладі (за місцем проживання чи роботи) і приймає ґрунтовне рішення про призначення допомоги.

Це питання виникло через неоднозначне тлумачення п. 1.19 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455, за якою під час вибору особою лікуючого лікаря та лікувально-профілактичного закладу не за місцем проживання чи роботи документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність, видаються за наявності заяви-клопотання особи, погодженої з головним лікарем обраного лікувально-профілактичного закладу, або його заступником, засвідченої підписом і круглою печаткою лікувально-профілактичного закладу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»