Правління Національного банку ухвалило постанову від 12.05.2014 р. № 270, якою, зокрема, передбачено:

  • скорочення строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів зі 180 до 90 календарних днів;
  • запровадження вимоги щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України, яка стосується:
    • надходжень в іноземній валюті з-за кордону на користь юридичних осіб, які не є вповноваженими банками, фізичних осіб — підприємців, іноземних представництв (окрім офіційних представництв), на рахунки, відкриті в уповноважених банках для ведення спільної діяльності без створення юридичної особи, а також надходжень в іноземній валюті на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку (50% надходжень відповідно до постанови Правління НБУ від 12.05.2014 р. № 271);
    • надходжень в іноземній валюті з-за меж України на користь фізичних осіб у сумі, що дорівнює чи перевищує еквівалент у 150000 гривень за місяць. Винятком є надходження з-за меж України в іноземній валюті на користь фізичних осіб (резидентів і нерезидентів), що повернуті у зв’язку з неправильно зазначеними реквізитами.

Вимога щодо обов’язкового продажу поширюється на надходження в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют і банківських металів та в російських рублях.

Зазначені вище норми діятимуть тимчасово з 20 травня до 20 серпня 2014 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»