За повідомленням прес-служби, Держпідприємництво загалом підтримує ідею зменшення нарахування фінансових санкцій на такі підприємства, проте не погоджується з новим механізмом визначення сум із різниці в тарифах на енергоносії.

Ініціатором проекту постанови «Про внесення змін до пункту 20 Примірного договору про постачання природного газу за нерегульованим тарифом підприємствам теплоенергетики на виробництво теплової енергії для надання населенню послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води» є Мінрегіон України.

За позицією Держпідприємництва, під час визначення граничної дати виконання покупцем зобов’язань щодо оплати вартості всього фактично переданого газу доцільно зазначати відповідне число «місяця, що настає за місяцем, в якому здійснювалися транспортування та постачання природного газу», як це наразі передбачено Примірним договором, а не «місяця, наступного за звітним», як пропонується проектом Змін.

Крім того, згідно з проектом, покупець до визначеної дати зобов’язується оплатити вартість усього фактично переданого газу за виключенням сум, які дорівнюють різниці в тарифах на теплову енергію, що вироблялася, транспортувалася та постачалася населенню, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії встановленим тарифам.

Тобто з контексту цього положення проекту однозначно не зрозуміло — покупець має оплатити вартість усього фактично переданого газу за всі періоди чи вартість усього фактично переданого газу у звітному місяці.

З огляду на викладене, на думку Держпідприємництва, необхідно переглянути на предмет спрощення й однозначного застосування механізм визначення сум із різниці в тарифах.

Як альтернативний варіант до запропонованого, доцільно розглянути можливість подання продавцю здійснений покупцем розрахунок фактичної собівартості теплової енергії, наданої населенню у звітному місяці.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»