У разі виявлення контролюючими органами в поданому Звіті з ЄСВ (форма 5) сум ЄСВ, менших ніж розмір мінімального страхового внеску, відповідальною особою підрозділу доходів і зборів із фізосіб складається та надсилається повідомлення-розрахунок, у якому вказується розрахунок сум такої доплати, які підлягають сплаті за результатами їх діяльності за календарний рік.

Разом із тим фізичні особи — підприємці (крім фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) й особи, які забезпечують себе роботою самостійно — займаються незалежною професійною діяльністю та здійснюють доплату до сум страхових внесків згідно з повідомленням-розрахунком, формують і подають до органів доходів і зборів звіт відповідно до таблиці 2 додатка 6 до Наказу № 454, протягом одного календарного місяця після здійснення доплати.

Нагадаємо!

Базою нарахування для підприємців-загальносистемників і осіб, що провадять незалежну професійну діяльність, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. Водночас сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) (п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464).

Лист Міндоходів від 07.04.2014 р. № 8078/7/99-99-17-03-01-17

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»