Конституційний Суд України дійшов висновку, що положення ч.ч. 1, 5 ст. 103 Конституції України необхідно розуміти так, що Президент України обирається громадянами України на позачергових, як і на чергових, виборах строком на п’ять років. Так повідомляє прес-служба КСУ.

Нагадаємо: народні депутати звернулися до Конституційного Суду України з клопотанням дати офіційне тлумачення положень ч.ч. 1, 5 ст. 103 Конституції України в системному зв’язку з п. 16 р. ХV «Перехідні положення» Конституції України стосовно визначення строку повноважень Президента України, обраного на позачергових виборах.

Практичну необхідність в офіційній інтерпретації вказаних положень Конституції України суб’єкт права на конституційне подання обґрунтовує неоднозначним розумінням строку, на який обирається Президент України на позачергових виборах, оскільки від вирішення цього питання залежить можливість реалізації конституційного права громадян України на участь у виборах Президента України. Автори клопотання вважають, що положення п. 16 р. ХV «Перехідні положення» Конституції України за певних обставин можуть призвести до ситуації, коли Президент України, обраний на позачергових виборах, здійснюватиме свої повноваження в межах іншого строку, ніж це передбачено ч. 1 ст. 103 Конституції України.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»