Як інформує Держпідприємництво: у підприємців, що здійснюють роздрібну торгівлю нафтопродуктами, часто виникають непорозуміння з тим, чи належить інформація, яка розміщена на табло при в’їздах на автозаправні станції, до зовнішньої реклами, і чи не потрібно для цього отримання дозволів. На в’їзді до кожної АЗС установлено інформаційне табло з відомостями про роздрібні ціни, марки та види нафтопродуктів.

Законом України «Про рекламу» визначено, що його дія не поширюється на відносини, пов’язані з розповсюдженням реклами, якщо її розміщення визначено іншими законами.

Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», споживач має право на одержання інформації про продукцію, щоб свідомо вибрати необхідний товар. Інформація може доводитися виробником до відома споживача на етикетці, маркуванням та іншими прийнятними способами. Тобто інформація про продукцію не вважається рекламою.

Водночас, згідно з Правилами роздрібної торгівлі нафтопродуктами, відомості про ціни, марки та види нафтопродуктів, що продаються на АЗС, повинні бути зазначені на інформаційному табло, що встановлюється при в’їзді та біля оператора АЗС.

Отже, відомості, розміщені на табло, можна вважати необхідною для споживача інформацією, якщо вона не містить ознак реклами, визначених законодавством України про рекламу. Таким чином, для розміщення інформації про нафтопродукти (ціна, марка, вид) отримувати дозволи не потрібно.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»