ВАСУ в ухвалі від 14.04.2014 р. у справі № 802/866/13-а зазначив, що поняття «розміщення відходів» у Податковому кодексі розкрито як «зберігання», у т.ч. «тимчасове розміщення до утилізації чи видалення», і «захоронення» відходів. Тобто відповідне поняття пов’язане саме з утилізацією, видаленням або захороненням і не містить у собі поняття «обробки» відходів. Зберігання та захоронення відходів у розумінні ПКУ не передбачає їх обробки, адже утилізація, видалення, оброблення не передбачають виготовлення нового продукту.

Якщо підприємство в ході провадження своєї госпдіяльності відходи не розміщує, а обробляє, це виключає виникнення в нього обов’язку сплати екологічного податку при надходженні відходів до очисних споруд.

Крім того, якщо підприємство як платник екологічного податку вже звітує перед податковим органом про податкові зобов’язання з екологічного податку, зокрема за викиди в атмосферне повітря, що відбуваються в процесі оброблення відходів, і за скиди у водні об’єкти, то нарахування екологічного податку на відходи, що перебувають у процесі оброблення, призведе до подвійної сплати екологічного податку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»