У зв'язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 р. № 1207-VII (даліЗакон), який набрав чинності 27.04.2014 р., Вищий господарський суд України звертає увагу на те, що змінено територіальну підсудність судових справ у зв'язку з неможливістю здійснення правосуддя судами Криму та Севастополя (ст. 12 Закону).

Передбачено, зокрема, забезпечення розгляду справ господарського суду Автономної Республіки Крим господарським судом Київської області, господарського суду міста Севастополя — господарським судом міста Києва, Севастопольського апеляційного господарського суду — Київським апеляційним господарським судом.

Справи, що перебувають у провадженні судів, розташованих на території Криму та Севастополя, і розгляд яких не закінчено, передаються судам відповідно до встановленої Законом підсудності, протягом десяти робочих днів із дня набрання чинності Законом або з дня встановлення такої підсудності.

Відповідне передавання справ здійснюється господарськими судами АРК та м. Севастополя з посиланням як на наведену норму ст. 12 Закону, так і на ч. 1 ст. 17 Господарського процесуального кодексу України (далі — ГПК).

За тими самими правилами підсудності розглядаються господарськими судами й підвідомчі їм справи, пов'язані з нанесенням шкоди суб'єктами іноземної держави — нерезидентами (абз. 11 ч. 1 ст. 12 Закону).

Такі приписи про зміну підсудності підлягають застосуванню щодо справ усіх категорій (уключаючи справи про банкрутство) і на будь-якій стадії розгляду справ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»