Держфінінспекція роз'яснила окремі питання, що виникають під час організації та проведення перевірок достовірності обсягів кредиторської заборгованості на виконання вимог постанови КМУ «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» від 01.03.2014 р. № 65. Відповідні пояснення викладені в листі від 24.03.2014 р. № 02-18/313.

Контрольні заходи проводяться держфінінспекціями в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі в усіх розпорядників і одержувачів бюджетних коштів, які обслуговуються в органі Державної казначейської служби відповідного регіону.

У випадку встановлення перевіркою державних закупівель відсутності кредиторки станом на 01.03.2014 р. з оплати товарів, робіт і послуг, які мали закуповуватися за процедурами закупівель, та/або встановлення кредиторки за видатками, яка виникла за операціями, на які не поширюються закупівельні процедури, за результатами такої перевірки складається акт, у якому фіксується відповідна інформація, та перевірка питань програми не здійснюється.

Водночас у разі встановлення кредиторки за капітальними видатками, яка виникла за операціями, на які не поширюються закупівельні процедури, на такому об'єкті організовується проведення ревізії.

Також наголошено, що перевірці підлягає й та кредиторка станом на 01.03.2014 р., яка на момент проведення контрольного заходу вже погашена.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»