Закон України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 р. № 1197-VII (даліЗакон про закупівлі) збільшив перелік випадків, коли замовник відмовляє учаснику в участі в процедурі закупівлі.

Тож тепер згідно із ч. 1 ст. 17 Закону про закупівлі замовник має відмовити учаснику в участі також у разі коли:

  • суб’єкт господарювання (учасник або учасник попередньої кваліфікації) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій стосовно спотворення результатів торгів (тендерів), які вважаються порушеннями відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 6, п. 1 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» від 11.01.2001 р. № 2210-III;
  • пропозиція конкурсних торгів (кваліфікаційна, цінова пропозиція) подана учасником процедури закупівлі, який є пов’язаною особою із членом (членами) комітету з конкурсних торгів замовника.

Не оминули увагою й вимогу щодо перевірки учасників на факт їхньої реєстрації в офшорних зонах. Тепер офшорний статус замовника може бути причиною відмови учаснику в участі в процедурі закупівлі (п. 3 ч. 2 ст. 17 Закону про закупівлі). Передбачено, що перелік офшорних зон установлюється Урядом. Утім наразі незрозуміло, чи буде це новий перелік, чи все-таки замовники можуть орієнтуватися на затверджений розпорядженням Уряду від 23.02.2011 р. № 143-р (його прийнято на виконання п. 161.2 Податкового кодексу України).

Усе це, звісно, додає зайвого клопоту як замовникам, так і учасникам. Адже допоки не буде офіційного роз’яснення Уповноваженого органу, замовникам доведеться вимагати хоча б у довільній формі від учасників довідки, що підтверджують відсутність в останніх наведених у ч.ч. 1 та 2 ст. 17 Закону про закупівлі ознак, які можуть призвести до відмови їм в участі в процедурі закупівлі.

Детальніше про це в матеріалі «Новий порядок держзакупівель. Частина 4. Нові вимоги для учасників і замовників».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»