Центрвиборчком надав роз’яснювальну інформацію виборцям, у яких немає змоги проголосувати в день виборів за виборчою адресою.

Відповідно до Порядку тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси (далі — Порядок), затвердженого постановою ЦВК від 13.09.2012 р. № 893 (далі — Постанова), виборець зобов’язаний подати заяву (форма заяви затверджена Постановою), у якій зазначаються ідентифікаційні персональні дані виборця, його виборча адреса, а також мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування та адреса, де він перебуватиме в день виборів, або номер виборчої дільниці, яку він просить визначити місцем його голосування, із зазначенням виборчого округу та його номера.

Мотивуванням тимчасової зміни виборчої адреси може бути робоче відрядження, фактичне проживання не за зареєстрованим місцем проживання, робота чи навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування в санаторії. Підтвердженням будуть документи (копії документів), які додаються до заяви. У разі подання копій їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій. Такими документами, наприклад, можуть бути: довідка про відрядження, довідка з місця навчання, договір найму (оренди) житла, документ, що підтверджує право власності на житло, проїзні документи, путівка в санаторій тощо. Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території АР Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Заява подається до органу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, яку виборець просить визначити місцем його голосування, або органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України.

Заяву виборець подає особисто, й у разі її затвердження виборця включають до списку одноразово. У разі призначення повторного голосування процедуру доведеться провести повторно.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»