МОН України наказом від 12.05.2014 р. № 579 затвердило Порядок списання з обліку навчальних закладів та бюджетних установ, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, дебіторської та кредиторської заборгованості, строк позовної давності якої минув.

Цей Порядок визначає механізм подання необхідних документів для отримання дозволу на списання кредиторської заборгованості, строк позовної давності якої минув, а також списання дебіторської заборгованості, строк позовної давності якої минув і яка є безнадійною до стягнення навчальними закладами та бюджетними установами, що належать до сфери управління МОН.

Так, Порядком з-поміж іншого передбачено, що кредиторська заборгованість, строк позовної давності якої минув, за загальним і спецфондами відповідного бюджету (окрім власних надходжень бюджетних установ) списується установами щокварталу.

Водночас у бухобліку установи відображають списання такої заборгованості на підставі наказу МОН України.

У свою чергу, дебіторська заборгованість, строк позовної давності якої минув і яка є безнадійною до стягнення, списується за результатами інвентаризації розрахунків на підставі рішення керівника установи з відображенням зміни результатів кошторису.

Безнадійна дебіторка обліковується на відповідному позабалансовому рахунку протягом трьох років із моменту списання для спостереження за можливістю її стягнення в разі змін майнового стану неплатоспроможних дебіторів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»