У Міндоходів нагадали листом від 04.04.2014 р. № 6237/5/99-99-19-03-02-16 про відповідальність за порушення правил нарахування, утримання та сплати податків у джерела виплати.

Так, відповідно до ст. 127.1 ПКУ, ненарахування, неутримання та/або несплата податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків передбачають:

  • штраф у розмірі 25 відсотків суми податку;
  • штраф у розмірі 50 відсотків суми податку за ті самі дії, але вчинені повторно протягом 1095 днів;
  • штраф у розмірі 75 відсотків суми податку за ті самі дії, що вчинені протягом 1095 днів утретє та більше.

Штрафи не застосовуються, якщо ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб самостійно виявляються податковим агентом під час проведення перерахунку цього податку, передбаченого ст. 169.4 ПКУ, і виправляються в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року згідно з нормами ПКУ.

Також у листі нагадали про терміни користування нематактивами: згідно зі ст. 145.1.1 ПКУ, термін дії права користування нематеріальним активом визначено правовстановлюючим документом, водночас ураховані мінімально допустимі строки дії права користування для нематеріальних активів груп 4 і 5. Якщо документом термін дії права користування нематактивом не встановлений, такий строк корисного використання визначається платником податку самостійно, але не може становити менше ніж два та більше ніж 10 років безперервної експлуатації з урахуванням дати введення в експлуатацію, і стосується тих нематеріальних активів, які введені в експлуатацію починаючи з 01.01.2014 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»