Самого тексту закону поки що немає, однак, судячи з проекту та пояснювальної записки, законотворці поставили собі за мету спростити процедуру припинення підприємницької діяльності для фізосіб, знизивши її строк до 1 дня.

Так, у Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV (далі — Закон № 755) у першу чергу передбачаються зміни до ст.ст. 47, 49 Закону № 755.

Зокрема ст. 47 «Порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця за її рішенням» випишуть зовсім по-новому, у ній більше не йтиметься про порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог, довідки про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів та/або єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Ідеологія пропонованого заявницького принципу припинення підприємницької діяльності базується на тому, що фізособа, яка припиняє свою підприємницьку діяльність, на відміну від випадку ліквідації юридичної особи, нікуди не зникає. Фізична особа — підприємець не є новим суб’єктом права, відмінним від «просто» фізичної особи. Це лише статус, який суб’єкт — фізична особа може набути чи втратити. Тому фізична особа й після припинення підприємницької діяльності має продовжувати відповідати за своїми боргами, а обсяг такої відповідальності жодним чином не повинен змінюватися.

У разі підписання Закону Президентом він набере чинності через місяць із дня його опублікування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»