Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні). Про це повідомляє прес-служба ВРУ. Ідеться про законопроект № 4581.

Законодавчим актом визначено терміни «дискримінація», «непряма дискримінація», «оголошений намір про дискримінацію», «пособництво в дискримінації».

Ним розширено перелік ознак, дискримінація за якими забороняється, сфер дії закону, форм дискримінації, повноважень Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини тощо.

Зокрема особа, яка вважає, що стосовно неї виникла дискримінація, має право звернутися зі скаргою до державних органів, органів влади АР Крим, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, Уповноваженого ВРУ з прав людини та/або до суду в порядку, визначеному законом. Використання зазначеного права не може бути підставою для упередженого ставлення, а також не може спричиняти жодних негативних наслідків стосовно особи, яка використовує таке право, та інших осіб.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»