Спеціалісти Міндоходів озвучили в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі позицію щодо інтернет-торгівлі алкоголем.

У підкатегорії 115.05 «ЗІР» вони зазначили, що роздрібна торгівля алкогольними напоями (окрім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності в них ліцензій (ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-BP).

Роздрібна торгівля алкогольними напоями здійснюється відповідно до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затвердженими постановою КМУ від 30.07.1996 р. № 854, п. 4 яких передбачено, що суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити стан приміщень для роздрібної торгівлі алкогольними напоями згідно із санітарно-технічними, санітарно-гігієнічними, технологічними, протипожежними та іншими нормами, а також можливість використання електронних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари згідно із законодавством.

Суб’єкт господарювання повинен мати торговельне приміщення (будівлю) площею не менш як 20 кв. м, обладнане відповідним торговельно-технологічним устаткуванням (вітрини, прилавки, пристінні гірки тощо), охоронною та протипожежною сигналізацією, із достатнім освітленням, опаленням і вентиляцією, а у випадках, передбачених законодавством, забезпечити умови для застосування реєстраторів розрахункових операцій, зберігання матеріальних цінностей.

Роздрібна торгівля тютюновими виробами повинна здійснюватися відповідно до Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами, затвердженими наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 р. № 218, які, зокрема, передбачають наявність відповідних складських приміщень для належного зберігання та здійснення реалізації тютюнових виробів.

Отже, оскільки торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами повинна здійснюватися згідно з Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, які, зокрема, передбачають наявність відповідних торговельних і складських приміщень для здійснення реалізації цих виробів, суб’єкт господарської діяльності не має права займатися торгівлею алкогольними напоями та тютюновими виробами через інтернет-магазин.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»