Правління НБУ прийняло постанову «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 30.04.2014 р. № 249 (далі — Постанова № 249), якою затверджена нова редакція Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зміни також стосуються порядку організації роботи банків, фінансових установ під час здійснення валютно-обмінних операцій, а саме:

  • робоче місце касира має бути обладнане таким чином, щоб клієнт міг спостерігати за перерахуванням готівки;
  • до кінця 2014 року приміщення каси банку, фінансової установи, пункту обміну іноземної валюти мають відповідати вимогам нормативно-правових актів НБУ щодо технічного стану й організації охорони приміщень;
  • установлюється обов’язкова вимога стосовно наявності програмних комплексів, що забезпечать контроль за обсягами валютно-обмінних операцій у межах банку — юридичної особи, фінансової установи;
  • уніфікована та спрощена квитанція про здійснення валютно-обмінних операцій.

Постанова № 249 скасовує необхідність реєстрації пунктів обміну іноземної валюти в територіальному управлінні НБУ, натомість установлюється вимога щодо надання територіальному управлінню повідомлення про початок його роботи.

Як і раніше, курс купівлі та продажу іноземних валют за гривні встановлюється головою правління банку до початку робочого дня згідно з наказом і залишається незмінним протягом операційного дня. Також діє заборона на встановлення обмеження щодо номіналу, ознак зношеності та року емісії платіжних банкнот.

Постанова № 249 набирає чинності через 15 днів із дня її офіційного опублікування (готується до опублікування 23 травня 2014 року у виданні «Офіційний вісник України»).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»