Міндоходів надало роз’яснення щодо сплати ЄСВ та єдиного податку фізичними особами — підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Так, фізособи-підприємці, які призвані на військову службу й отримують грошове забезпечення, звільняються від сплати ЄСВ за себе за умови, що вони:

  • не використовують працю найманих осіб;
  • не провадили господарську діяльність у цей період;
  • не отримували дохід;
  • надали підтверджуючі документи з військових комісаріатів, у яких зазначається період перебування на військовій службі.

Як бачимо, позиція контролерів щодо сплати ЄСВ мобілізованими підприємцями змінилася. Адже до Узагальнюючої консультації столичне управління Міндоходів повідомляло, що фізичні особи — підприємці, яких призвано до військової служби, не звільнялися від сплати ЄСВ.

Стосовно сплати єдиного податку спрощенцями 1 та 2 групи, які у зв’язку з призовом і проходженням військової служби під час мобілізації не працювали та не одержували дохід, тут контролери знову говорять про списання податкового боргу. Таку саму думку вони висловлювали раніше в листі Міндоходів від 24.03.2014 р. № 6701/7/99-99-17-02-02-17.

Наказ Міндоходів «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо окремих питань оподаткування платників єдиного податку» від 06.05.2014 р. № 276

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»