Міндоходів у системі «ЗІР» роз’яснило, що штрафні санкції за порушення законодавства у сфері грального бізнесу, застосовані відповідно до норм Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15.05.2009 р. № 1334-VI (даліЗакон), не можуть визнаватися грошовими зобов’язаннями в розумінні ст. 14 Податкового кодексу України (даліПКУ) і, як наслідок, не набувають статусу податкового боргу.

Адже згідно з пп. 14.1.39 ПКУ грошове зобов’язання платника податків — сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов’язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Податковий борг — це сума узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання (пп. 14.1.175 ПКУ).

Узгодженими можуть вважатися податкові та/або грошові зобов’язання, визначені платником податків або нараховані на підставі рішень контролюючих органів.

До підприємців, які організовують і проводять азартні ігри, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі вісім тисяч мінімальних заробітних плат із конфіскацією грального обладнання, а прибуток (дохід) від проведення такої азартної гри підлягає перерахуванню до Держбюджету (ст. 3 Закону). Застосування таких санкцій здійснюється за рішенням суду, ухваленим за позовом органів міліції та/або органів доходів і зборів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»