Держгірнагляд у своєму роз’ясненні від 25.03.2014 р. роз’яснив ситуацію, яка склалася внаслідок того, що 14 січня 2014 року набув чинності наказ Міненерговугілля «Про затвердження Правил охорони праці під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикористовувальних установок» від 02.12.2013 р. № 892.

Цим наказом було визнано такими, що не застосовуються на території України, «Правила техніки безпеки під час експлуатації тепловикористовуючих установок і теплових мереж», затверджені Державною інспекцією з енергетичного нагляду Міністерства енергетики та електрифікації СРСР 15 червня 1972 року.

Разом із тим до Державного реєстру нормативно-правових актів з питань охорони праці включено Правила безпечної експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій і теплових мереж, затверджені наказом Мінпраці від 15.11.2001 р. № 485 (НПАОП 40.1-1.02-01).

Неузгодженість між чинними нормативно-правовими актами, їхнє протиріччя з одного й того самого предмета регулювання, а також суперечність між двома чи більше формально чинними нормами права, прийнятими з одного й того ж питання, у теорії права відомі як колізія норм права.

Колізія норм права вирішується шляхом вибору того нормативного акта, який має бути застосований до конкретного випадку (юридичного факту).

У разі існування неузгодженості між нормами, виданими одним і тим самим нормотворчим органом, застосовується акт, виданий пізніше, навіть якщо прийнятий раніше акт не втратив своєї чинності. Тож застосовувати слід наказ Міненерговугілля «Про затвердження Правил охорони праці під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикористовувальних установок» від 02.12.2013 р. № 892.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»