Наразі Мініфраструктури оприлюднило проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо єдиного збору, який справляється в пунктах пропуску через державний кордон України» (далі — проект Закону). Цей документ розроблено Міністерством інфраструктури з метою збільшення дохідної частини спеціального фонду Державного бюджету України.

Однак основне нововведення вдарить по автовласниках, що свого часу вирішили зекономити на миті й оформили тимчасове ввезення. Ці автівки мають номерні знаки інших держав, і за кожен день перебування Мінінфраструктури бажає отримати гроші.

Ставки єдиного збору за проїзд автомобільними дорогами України транспортними засобами вагою до 3,5 тонн, що зареєстровані за межами України, залежно від терміну перебування встановлюються в таких розмірах.

Вид транспортного засобу

Ставка єдиного збору з одиниці транспортного засобу за термін перебування на території України, у євро

1 день

7 днів

місяць

3 місяці

6 місяців

рік

Транспортні засоби вагою до 3,5 тонн

2*

7

25

55

120

200

* У разі порушення терміну перебування транспортного засобу на території України плата за проїзд за кожний неоплачений день перебування такого транспортного засобу нараховується відповідно до ставки, яка встановлена для перебування транспортного засобу на термін до 1 дня.

Як бачите, це нововведення, якщо його приймуть, виллється у витрати для таких власників у 200 євро на рік. Звісно, туристи, які приїздять своїм ходом, теж мають платити за право прокататися Україною.

Ще проект передбачає для автобусів та вантажівок збільшення вдвічі вартості та ставки єдиного збору за одиницю транспортного засобу за проїзд автомобільними дорогами за кожен кілометр проїзду.

Звісно, за проїзд розбитими дорогами потрібно брати більше грошей — адже їх потрібно більше ремонтувати…

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»