Міністерство доходів і зборів України в листі від 14.04.2014 р. № 8763/7/99-99-15-04-01-17 надало рекомендації щодо особливостей справляння у 2014 році встановленої ПКУ плати за користування надрами для видобування корисних копалин у редакції Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 р. № 1166-VII (даліантикризовий закон).

Зокрема фахівці міністерства підкреслили, що до платників платою віднесено землевласників та землекористувачів (окрім суб’єктів підприємництва, які відповідно до законодавства зареєстровані як фермерські господарства), що провадять госпдіяльність із видобування підземних вод на підставі дозволів на спецводокористування, і громадян України, іноземців та осіб без громадянства, що в межах наданих їм земельних ділянок, розмір яких перевищує норми, передбачені ст. 121 Земельного кодексу України, видобувають прісні підземні води із застосуванням електричних пристроїв в обсязі понад 13 м3 на особу в місяць (за показниками лічильників) (пп.пп. 263.1.5, 263.1.6 ПКУ).

Крім того, уніфіковано відносні ставки для всіх неенергетичних та нерудних видів корисних копалин у розмірі 5% вартості товарної продукції гірничого підприємства.

Також антикризовим законом затверджено нові ставки плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних із видобуванням корисних копалин.

Оскільки закон набрав чинності з 1 квітня 2014 року, то платники обчислюють податкові зобов'язання як із плати за користування надрами в цілях, пов’язаних із видобуванням корисних копалин, так і в цілях, не пов’язаних із видобуванням корисних копалин, починаючи з II кварталу 2014 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»