Прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» від 15.04.2014 р. № 1206-VІІ (далі — Закон), яким серед іншого скасовано обов’язок для суб’єктів господарювання мати печатку.

Так, відповідно до нової ст. 581 Господарського кодексу України (даліГКУ), суб’єкт господарювання може мати печатки. Тобто з набранням чинності змін це стане не обов’язком, а лише правом суб’єктів господарювання, які можуть як скористатися таким правом, так і ні. Для виготовлення печаток одержання будь-яких документів дозвільного характеру не передбачається.

Відтак зміни торкнулися й порядку укладення господарських договорів. Згідно зі ст. 181 ГКУ, такі договори можуть не скріплюватися печатками сторін. Такі самі зміни торкнулися й Цивільного кодексу України (даліЦКУ), а також інших законодавчих актів, у яких вимагалося використовувати печатку суб’єктів господарювання.

Відповідно до оновленої ст. 207 ЦКУ, обов’язковість скріплення правочину печаткою може бути визначена за письмовою домовленістю сторін.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» від 15.04.2014 р. № 1206-VІІ.

Набирає чинності через шість місяців із дня опублікування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»