1 квітня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації» від 27.03.2014 р. № 1169-VII, відповідно до якого за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше ніж на рік, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Також унесено зміни до ст. 119 Кодексу законів про працю України, якою визначено, що працівникам, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше ніж на рік, гарантується збереження місця роботи, посади та середнього заробітку.

Стосовно військовозобов’язаних, які були призвані на військову службу під час мобілізації 21 березня 2014 року до набуття згаданим Законом законної сили. Трудові відносини з роботодавцем передбачали їх звільнення з роботи у зв’язку з призовом на військову службу без збереження місця роботи та середнього заробітку. У зв’язку із чим вони втратили право на отримання зарплати, збереження місця роботи та посади.

З метою законодавчого врегулювання згаданих проблемних питань Міноборони розроблено та подано до Парламенту проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації та гарантії громадянам, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації», у якому зазначено, що гарантії соціального захисту призваних на військову службу під час мобілізації, зокрема по збереженню місця роботи, посади та середнього заробітку, набирають чинності з початком мобілізації.

Тому до прийняття таких змін цим військовозобов’язаним пропонується звернутися до роботодавця за колишнім місцем роботи із заявою щодо поновлення на роботі. У разі відмови роботодавця від поновлення на роботі громадяни мають право звернутися за соціальною та правовою допомогою до військового комісаріату за місцем проживання чи безпосередньо до суду.

За інформацією офіційного веб-сайту Кабінету Міністрів України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»