Міністерство доходів і зборів України пояснило, який розмір ЄСВ застосовувати роботодавцям під час нарахування заробітної плати (доходу) працюючому інваліду, якщо копію довідки про встановлення (зняття) групи інвалідності надано не з першого робочого дня місяця.

Зокрема відомство повідомило, що нарахування ЄСВ у розмірі 8,41% на заробітну плату працюючому інваліду здійснюється в період із дати встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання роботодавцем завіреної копії довідки з акту огляду в медико-соціальній експертній комісії, та закінчується датою скасування інвалідності на підставі рішення цієї комісії.

Тож до дати одержання завіреної копії зазначеної довідки та після дати скасування інвалідності роботодавець має нараховувати ЄСВ у розмірі від 36,76 до 49,7% відповідно до класу професійного ризику виробництва.

Нагадаємо: підприємці, які використовують працю найманих осіб — інвалідів, не можуть нараховувати ЄСВ у розмірі 8,41% на фонд оплати праці таких працівників, оскільки законодавством це не передбачено. Про це ми детально писали в матеріалі «Підприємці, у яких працюють інваліди, не можуть застосовувати ставку ЄСВ у розмірі 8,41%».

Підкатегорія 301.04.01 «ЗІР»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»