Фахівці Міндоходів розглянули питання щодо того, чи має право платник ПДВ включити до складу податкового кредиту податкові накладні за період оскарження ним рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою контролюючого органу, у разі якщо рішення суду прийнято на його користь? І дійшли до таких висновків.

Якщо за рішенням контролюючого органу реєстрацію особи як платника ПДВ анульовано, то така особа втрачає всі права й обов’язки платника цього податку (у т.ч. право на формування податкового кредиту й обов’язок визначення податкових зобов’язань).

Якщо в подальшому за рішенням суду скасовано анулювання реєстрації особи як платника ПДВ, то на підставі такого рішення суду відбувається включення такої особи до Реєстру платників ПДВ. Водночас дата реєстрації такої особи платником ПДВ не змінюється.

Разом із тим, починаючи з дати анулювання реєстрації особи як платника ПДВ, зазначеної контролюючим органом у рішенні про анулювання реєстрації платника ПДВ, до дати прийняття судом рішення про скасування такого анулювання в такої особи відсутні обов’язок щодо виписування податкових накладних і право на формування податкового кредиту й отримання бюджетного відшкодування ПДВ. Крім цього, така особа податкову звітність із ПДВ за цей період не подає.

За інформацією Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР» (підкатегорія 101.23)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»