Мінагрополітики затвердило Інструкцію про селекційний відстріл мисливських тварин (наказ від 07.02.2014 р. № 57), якою встановлюється єдиний порядок проведення селекційного відстрілу мисливських тварин, оформлення та видачі дозволів на проведення селекційного відстрілу, критерії для відбору мисливських тварин, які підлягають відстрілу.

Селекційний відстріл здійснюється щодо хворих, поранених тварин, старих особин з явними ознаками деградації, дворічного нерозвинутого молодняку, тварин із нехарактерним для виду забарвленням, а при відстрілі самців оленів, лосів, ланей, козуль — особин із недорозвинутими рогами.

Відповідно до Інструкції, категорично забороняється відстрілювати здорових тварин, які не мають чітко виражених аномалій у своєму розвитку.

Дозволи на селекційний відстріл на території мисливських угідь України видаються Держлісагентством, а в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду — обласними, Київською, Севастопольською міськдержадміністраціями.

Для отримання дозволу на селекційний відстріл користувачі мисливських угідь подають до вповноважених органів заяву із зазначенням працівників, уповноважених здійснювати охорону мисливських угідь, яким необхідно видати дозволи. Заяви про видачу дозволів подаються щороку до 1 березня.

Користувачам мисливських угідь разом із дозволами на селекційний відстріл видаються бланки актів селекційного відстрілу.

Дозволи на селекційний відстріл та бланки актів селекційного відстрілу видаються строком на рік, і після закінчення строку дії разом зі звітом про проведену роботу, першими примірниками оформлених актів селекційного відстрілу та невикористаними бланками таких актів повертаються органу, який їх видав, не пізніше ніж 20 березня.

Інструкція про селекційний відстріл мисливських тварин, затверджена наказом Мінагрополітики від 07.02.2014 р. № 57.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Станом на 29.04.2014 р. не опубліковано

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»