Міненерговугілля затвердило Норми безоплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам, які зайняті на роботах з радіоактивними речовинами та джерелами іонізуючого випромінювання. Вони замінили попередні норми, що були затверджені ще постановою Державного комітету СРСР з праці та соціальних питань і Президії Всесоюзної Центральної Ради Професійних Спілок від 23.09.1980 р. № 296/П-10.

Зокрема Нормами визначено вимоги щодо видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту (далі — ЗІЗ), їх видів та строків носіння. Водночас термін носіння «до зносу» означає втрату експлуатаційних, захисних і гігієнічних властивостей ЗІЗ, що унеможливлює їх подальше застосування.

Матеріали, з яких виготовляються ЗІЗ, що призначені для захисту працівників від джерел іонізуючого випромінювання, радіоактивного пилу (газу, рідини), повинні бути радіаційно-стійкими, забезпечувати ефективний захист у передбачуваних умовах експлуатації та мати висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи відповідно до сфери застосування. Також усі ЗІЗ повинні мати спеціальні розпізнавальні знаки.

Наказ Міненерговугілля «Про затвердження Норм безоплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам, які зайняті на роботах з радіоактивними речовинами та джерелами іонізуючого випромінювання» від 06.02.2014 р. № 116.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Готується до опублікування 06.05.2014 р. в № 35 «Офіційного вісника України»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»