Міністерство оборони надало роз’яснення щодо грошового забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, та військовозобов’язаних і резервістів, призваних на навчальні збори.

Так, військовослужбовцям, призваним під час мобілізації, грошове забезпечення виплачується в порядку та розмірах, установлених для осіб офіцерського складу, осіб рядового сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом. Таке грошове забезпечення виплачується за місцем перебування в списках особового складу військових частин, до яких вони призначені:

  • із дня зарахування до списків особового складу та до дня вступу до виконання обов’язків за посадою, на яку вони призначені, — оклад за військовим званням, посадовий оклад (офіцерам — мінімальний посадовий оклад, передбачений за первинною типовою офіцерською посадою «командир взводу» (750 грн); особам рядового, сержантського та старшинського складу — мінімальний посадовий оклад за І тарифним розрядом (450 грн)), надбавка за вислугу років;
  • із дня вступу до виконання обов’язків за посадою — оклад за військовим званням, посадовий оклад за займаною посадою, надбавка за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, премія, щомісячна додаткова грошова винагорода.

Тобто, як повідомили в прес-службі відомства, мінімальне місячне грошове забезпечення рядового з усіма виплатами становитиме 2340 грн. Командир взводу (лейтенант) отримуватиме 3800 грн, а командир батальйону (підполковник) — 5660 грн.

Конкретний же розмір грошового забезпечення призовника залежить від займаної посади, військового звання, вислуги років, виконуваних обов’язків.

Крім того, Міністерство оборони України повідомило, що за призваними на збори військовозобов’язаними (на весь період зборів) та резервістами (на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві) зберігається середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форм власності. Водночас витрати на виплату середньої заробітної плати зазначеним підприємствам відшкодовуються Міністерством оборони.

Військовозобов’язаним та резервістам, які на день призову на збори не працюють, виплачується грошове забезпечення в розмірі мінімальної заробітної плати (на цей час 1218 грн). Також за кожний день перебування на зборах їм виплачуються добові залежно від військових звань (від 6 до 15 грн).

Прес-служба Міністерства оборони України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»