Верховний Суд України 23.04.2014 р. ухвалив постанову у справі № 6-30цс14 та висловився з приводу порядку допуску справи Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ до провадження або відмови в такому допуску.

Так, відповідно до ст.ст. 358, 360 Цивільного процесуального кодексу України, заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, який протягом п'ятнадцяти днів із дня надходження заяви постановляє ухвалу про допуск справи до провадження чи відмову в такому допуску.

Судді зазначають, що згідно з рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2011 р. у справі № 17-рп/2011, установлено, що Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ на стадії допуску не повноважний оцінювати обґрунтованість змісту заяви.

На цьому етапі суд перевіряє відповідність заяви вимогам процесуального закону, зокрема встановлює, чи подана вона належним суб'єктом, чи є відповідні ухвали вищого спеціалізованого суду, і вирішує питання про наявність неоднакового застосування судом касаційної інстанції однієї й тієї самої норми матеріального права в аналогічних правовідносинах. Розгляд скарги вищим спецсудом не обмежує та не звужує повноваження Верховного Суду України, а лише забезпечує надходження справ до найвищої судової інстанції згідно з вимогами, визначеними процесуальним законодавством.

Тож справа має переглядатися за всіма доводами заяв, посиланнями на всі судові рішення щодо неоднакового застосування норм матеріального права, які додано до заяви про перегляд, незалежно від того, висловлена правова позиція щодо правильності застосування норми матеріального права в судовому рішенні, ухваленому по суті, чи в ухвалі про передачу справи касаційним судом на новий розгляд.

За інформацією офіційного веб-сайту Верховного Суду України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»