Мінагрополітики затвердило наказ «Про визнання еквівалентності системи контролю виробництва та обігу продукції та сировини тваринного походження Європейського Союзу» від 01.04.2014 р. № 118, яким установлюється механізм визнання системи контролю виробництва на підприємствах, оцінених офіційною службою ЄС, яким надано офіційний номер ухвалення. Також установлено прозорі правила щодо повторного інспектування підприємств, які тривалий час (протягом останніх 5 років) не оцінювалися на предмет постачання своєї продукції до України.

Так, система постійного офіційного контролю виробництва й обігу продукції та сировини тваринного походження Європейського Союзу визнається Україною еквівалентною системі забезпечення безпечності та якості харчових продуктів нашої держави. Дозволяється ввезення в Україну товарів із потужностей (об'єктів), унесених до відповідних реєстрів, ухвалених Європейською Комісією, що підтверджено номерами ухвалення (єврономерами).

Увезення товарів, підконтрольних Державній ветеринарній та фітосанітарній службі України, вироблених на потужностях (об'єктах), які не мають номерів ухвалення (єврономерів), буде дозволено лише після їх інспектування державними інспекторами ветеринарної медицини та включення до реєстру потужностей (об'єктів) для імпорту в Україну товарів або визнання еквівалентності системних заходів, які вживаються компетентним органом країни-експортера.

Увезення нових товарів (у тому числі товарів із новими інгредієнтами), підконтрольних Державній ветеринарній та фітосанітарній службі України, які раніше не ввозилися та не використовувалися офіційно в обігу на території України, вважається початком їх увезення в Україну.

Повторний аналіз ризику та вивчення ситуації щодо безпечності виробництва іноземних потужностей (об'єктів), які включені до реєстру потужностей (об'єктів) для імпорту в Україну товарів проводиться у випадках зміни законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних заходів у країні-експортері, відсутності фактів постачання підконтрольних Державній ветеринарній та фітосанітарній службі України товарів протягом останніх п'яти років або встановлення за результатами вибіркового ветеринарно-санітарного контролю невідповідностей показникам безпечності, які мають ознаки системних порушень.

Наказ Мінагрополітики «Про визнання еквівалентності системи контролю виробництва та обігу продукції та сировини тваринного походження Європейського Союзу» від 01.04.2014 р. № 118.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Станом на 25.04.2014 р. не опубліковано

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»