Спеціалісти Департаменту заробітної плати та умов праці Мінсоцполітики зазначають, що законодавством не передбачено відшкодування таких витрат, як користування послугами кімнати відпочинку на вокзалі.

Зокрема встановлено, що працівники мають право на відшкодування витрат й одержання інших компенсацій у зв’язку зі службовими відрядженнями. Передбачено, що працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення та назад і витрати по найму жилого приміщення в порядку й розмірах, установлених законодавством (ч. 2 ст. 121 Кодексу законів про працю України).

Відповідно до пп. 140.1.7 ПКУ, суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, які направляються у відрядження підприємствами, установами й організаціями, які повністю або частково утримуються за рахунок бюджетних коштів, визначаються Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми Кабінет Міністрів України прийняв відповідну постанову від 02.02.2011 р. № 98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, які направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів», а Міністерство фінансів України, у свою чергу, видало наказ від 17.03.2011 р. № 362, яким викладено в новій редакції Інструкцію про службові відрядження в межах України та за кордон (далі — Інструкція).

Водночас зазначаємо, що дія цих нормативних актів поширюється тільки на органи державної влади, підприємства, установи й організації, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, а госпрозрахункові підприємства питання щодо відряджень повинні врегулювати в колективному договорі підприємства.

 

Лист Мінсоцполітики України від 03.03.2014 р. № 238/13/84-14

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»