Фахівці Міндоходів роз’яснили: у разі зміни місцезнаходження/місця проживання з території АР Крим та м. Севастополя на місцезнаходження/місце проживання в областях та м. Києві заяви за ф. № 1-ОПП (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів) та № 5-ОПП (для самозайнятих осіб) такими платниками до контролюючого органу не подаються.

Це пояснюється тим, що відповідно до наказу Мін’юсту України «Про проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб — підприємців» від 14.03.2014 № 525/5 для реєстрації зміни свого місцезнаходження/місця проживання юрособа або фізособа-підприємець, яка зареєстрована на території АР Крим або м. Севастополя, звертається до державного реєстратора реєстраційної служби України в областях та м. Києві.

У разі зміни місцезнаходження/місця проживання платників із території АР Крим та м. Севастополя на місцезнаходження/місце проживання в областях та м. Києві контролюючі органи в областях та м. Києві здійснюють взяття на облік таких платників податків не пізніше ніж наступного робочого дня з дня отримання відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Отже, заяви за ф. № 1-ОПП (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів) та № 5-ОПП (для фізичних осіб — підприємців) такими платниками до Податкової не подаються.

За інформацією Загальнодоступного

інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»