27 квітня 2014 року набрав чинності ухвалений Парламентом закон, яким законодавчо визначений статус території України, тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Законом установлено особливий правовий режим на такій території, особливості діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в умовах цього режиму.

Законом наголошується, що тимчасово окупована територія України є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

Зокрема Законом визначено порядок в’їзду осіб на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї. Так, громадяни України мають право на вільний і безперешкодний в’їзд на тимчасово окуповану територію та виїзд із неї через контрольні пункти в’їзду-виїзду за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

В’їзд іноземців та осіб без громадянства на територію Криму допускається лише за спеціальним дозволом через контрольні пункти в’їзду-виїзду. Порядок в’їзду та виїзду іноземців й осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію має встановити Кабмін.

Водночас Кримінальний кодекс України доповнюється ст. 3321, відповідно до якої порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави каратиметься обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк, із конфіскацією транспортних засобів (повторно чи за попередньою змовою групою осіб або службовою особою з використанням службового становища — позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією транспортних засобів). Якщо ж такі дії вчинені організованою групою — це загрожує таким особам позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією транспортних засобів.

Як вплине прийнятий закон на життя громадян та порядок ведення бізнесу, читайте в найближчих номерах «Інтерактивної бухгалтерії».

Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим

на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 р. № 1207-VІІ.

Набрав чинності 27.04.2014 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»