Парламент прийняв Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії» від 10.04.2014 р. № 1198-VII (даліЗакон), який покликано врегулювати сферу надання комунальних послуг.

Законом зокрема чітко розділені повноваження між органами місцевого самоврядування та Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг: так, тарифи на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, послуги з централізованого опалення, послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з водовідведення (із використанням внутрішньобудинкових систем) установлюються Комісією.

За виконавчими органами сільських, селищних, міських рад залишились повноваження встановлювати тарифи на побутові, комунальні, транспортні та інші послуги.

Визначились законотворці також із порядком розрахунків за теплову енергію, для виробництва якої використовується природний газ, що постачається гарантованим постачальником.

Оплата теплової енергії, для виробництва якої повністю або частково постачається природний газ гарантованим постачальником, здійснюється споживачами теплової енергії шляхом перерахування коштів на рахунки зі спеціальним режимом використання, які відкривають теплопостачальні організації в уповноваженому банку. Оплата теплової енергії шляхом перерахування коштів на інші рахунки забороняється.

Оплата шляхом перерахування коштів на рахунок зі спецежимом використання є обов'язковою умовою договору на постачання теплової енергії, укладеного між теплопостачальною організацією та споживачем теплової енергії.

На кошти, що знаходяться на рахунках зі спецрежимом використання, не може бути звернено стягнення за зобов'язаннями гарантованого постачальника, теплогенеруючих, теплопостачальних і теплотранспортуючих організацій.

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії» від 10.04.2014 р. № 1198-VII.

Набирає чинності 26.04.2014 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»