У Держпідприємництві підтримали проект постанови, яким надається право виробникам самостійно визначати чинники, що унеможливлюють нанесення відповідного знаку безпосередньо на виріб.

Ініціатором змін до правил застосування національного знаку відповідності є Мінекономрозвитку України.

Запропоновані зміни, за інформацією розробника проекту, мають урегулювати проблему неможливості безпосереднього нанесення національного знаку відповідності на певні види товарів у зв’язку з особливостями їх конструкції та форми.

Відповідно до чинної редакції Правил, знак відповідності наноситься на виріб та/або на етикетку, тару, пакування, експлуатаційну та товаросупровідну документацію тощо, якщо інше не передбачено відповідним технічним регламентом.

Проектом передбачається змінити вказану вище вимогу Правил, передбачивши, що: «знак відповідності наноситься на виріб або на етикетку, тару, пакування, експлуатаційну та товаросупровідну документацію у разі неможливості або невиправданості його нанесення безпосередньо на виріб».

Одночасно, проектом постанови пропонується визначити, що в разі підтвердження відповідності продукції призначеним органом з оцінки відповідності поряд із знаком відповідності наноситься ідентифікаційний код цього органу згідно з реєстром призначених органів з оцінки відповідності, а не ідентифікаційний номер цього органу згідно з державним реєстром таких органів, як передбачено наразі чинною редакцією Правил.

На думку розробника, прийняття запропонованих змін забезпечить зняття перешкод для введення суб’єктами господарювання в обіг та маркування національним знаком продукції, яка підпадає під дію технічних регламентів.

Прес-служба Держпідприємництва України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»