Фахівці Міндоходів роз’яснили, що суб’єкти господарювання мають право здійснювати роздрібну торгівлю такими слабоалкогольними напоями, як «Джин-Тонік», «Ром-Кола», «Бренді-Кола», «Лонгер» тощо, виключно за умови наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Такі висновки фахівців зумовлені тим, що відповідно до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР (даліЗакон № 481) роздрібна торгівля алкогольними напоями (окрім столових вин) може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності в них ліцензій.

Водночас, згідно зі ст. 1 Закону № 481, алкогольні напої — це продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів із вмістом спирту етилового понад 1,2% об’ємних одиниць, які належать до товарних груп Гармонізованої системи опису та кодування товарів під кодами 22 04, 22 05, 22 06, 22 08.

Тлумачення слабоалкогольного напою також можна віднайти у згаданій вже ст. 1 Закону № 481, відповідно до якої це алкогольний напій із вмістом етилового спирту від 1,2 до 8,5% об’ємних одиниць та екстрактивних речовин не більш як 14 г на 100 см3, виготовлений на основі водно-спиртової суміші з використанням інґредієнтів, напівфабрикатів та консервантів, насичений або ненасичений діоксидом вуглецю. Таке визначення цілком вміщується в рамки поняття лікеро-горілчаного напою за НСУ «ДСТУ 3297:95. Лікеро-горілчана промисловість. Терміни та визначення понять».

Таким чином, оскільки згідно із Законом України «Про митний тариф України» від 19.09.2013 р. № 584-VІІ лікеро-горілчані напої належать до групи 2208 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, яка складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів, то роздрібна торгівля слабоалкогольними напоями здійснюється виключно за наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

За інформацією Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР» (підкатегорія 115.03)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»