Центральна виборча комісія затвердила новий порядок, який регулює питання оплати праці членів окружних та дільничних виборчих комісій із виборів Президента України, у тому числі в день голосування та дні встановлення підсумків голосування.

Відповідно до порядку, оплата праці членів виборчкомів, які працюють на платній основі, здійснюється за рахунок коштів держбюджету. Робота членів комісій у день голосування та дні встановлення підсумків голосування оплачується в розмірі не більше ніж 14% мінімальної зарплати за кожен відпрацьований день. Розмір зарплати членів комісій, звільнених від виконання обов’язків за основним місцем роботи, не може бути нижчим за їх середню заробітну плату на основному місці роботи. Оплата праці члена виборчої комісії, який є пенсіонером або особою, яка тимчасово не працює, не може бути нижчою від розміру мінімальної заробітної плати, установленого на момент її нарахування.

Крім того, передбачена одноразова грошова винагорода, яка не є обов’язковою та може бути нарахована за наявності загальної економії фонду оплати праці тим членам комісії, які брали активну участь у її роботі, незалежно від того, на платних чи не на платних засадах вони працюють у цій комісії. Така винагорода нараховується тільки раз після встановлення підсумків голосування у відповідному територіальному виборчому окрузі. Її розмір визначається на засіданні комісії за поданням її голови та залежить від особистого внеску кожного члена комісії в її діяльність і не може перевищувати розміру місячної зарплати, установленого постановою КМУ від 28.07.2004 р. № 966.

На відміну від попереднього порядку, цим порядком передбачено, що взаємовідносини між членом виборчої комісії та окружною виборчою комісією регулюються цивільно-правовим договором. Однак такий договір не укладається із членами виборчих комісій, які звільнені від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи.

Постанова Центральної виборчої комісії «Про Порядок оплати праці членів окружних та дільничних виборчих комісій з виборів Президента України» від 08.04.2014 р. № 226

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»