Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України на своєму офіційному веб-сайті прокоментувала питання оплати праці педагогічних працівників, які виконують педагогічне навантаження за тимчасово відсутніх працівників з урахуванням обмеження, установленого п. 12 додатка до постанови КМУ «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» від 01.03.2014 р. № 65.

Нагадаємо: у ньому йдеться про припинення встановлення доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників.

Так, фахівці профспілки вважають, що п. 12 додатка до зазначеної вище постанови не містить заборони на оплату праці вчителів, вихователів, викладачів, інших педагогічних працівників за заміну тимчасово відсутніх освітян. Адже Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом МОН України від 15.04.1993 р. № 102, не визначає оплату праці за заміну тимчасово відсутніх учителів як «доплату», а встановлює інший порядок оплати праці: якщо заміна тривала менше ніж 2 місяці — здійснюється погодинна оплата, якщо заміна тривала більше ніж 2 місяці — за тарифікацією.

Крім того, з метою остаточного вирішення цього питання Комітет Верховної Ради України з питань науки та освіти направив запит до Міністерства фінансів України з проханням надати відповідне роз’яснення.

За інформацією офіційного веб-сайту Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»