Спеціалісти Міндоходів, керуючись нормами ПКУ, дійшли висновку: державні підприємства та інші суб’єкти господарської діяльності із часткою державної власності в статутному капіталі 20 і більше відсотків для цілей трансфертного ціноутворення можуть вважатися пов’язаними особами.

Окрім цього, фахівці нагадали, що відповідно до пп. 39.4.1 ПКУ для цілей податкового контролю за трансфертним ціноутворенням звітним періодом є календарний рік.

Так, згідно з пп. 39.4.2 ПКУ, платники податків (окрім НБУ), які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику, до 1 травня року, наступного за звітним, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу й електронного цифрового підпису.

Тобто звіт про здійснювані контрольовані операції за період із 1 вересня по 31 грудня 2013 року слід буде подати до 1 травня 2014 року.

Лист Міжрегіонального ГУ Міндоходів — Центрального офісу з обслуговування великих платників

від 17.09.2013 р. № 6924/10/06.2-20

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»